Ma tahan. Ma nõuan! 
Mina, Jevgeni Krištafovitš, venelane, Eesti Vabariigi kodanik, tähendab osa eesti rahvast ja selle venekeelsest vähemusest, väike küll, aga siiski osa.

Käi perse Vladimir Putin!

Käi perse kui sa arvad, et kahekümnenda sajandi kõige suurim geopoliitiline katastroof on olnud Nõukogude Liidu lagunemine. Katastroof on olnud nõukogude liidu teke, teie salaleped Hitleriga, Molotov-Ribbentropi pakt, millega jagati Euroopat mõjusfäärideks. Ja see, et see kõik lõppes inimkonna ajaloo ohvriterohkeima sõja vallapäästmisega.

Käi perse Vladimir Putin, et Sa arvad, et üle neljakümne tuhande küüditatu saatus ei vääri isegi seda, et Sina, Venemaa presidendina, oma armastatud Nõukogude Liidu õigusjärglasena, selle eest vabandust paluksid. Sa ülbitsed, sa õigustad inimsusvastaseid kuritegusid, sa eitad neid, sa üritad teha nägu, et midagi pole juhtunud ja nende inimeste saatus ei vääri midagi. Käi perse!

Käi perse Vladimir Putin selle eest, mida Sa teed praegu Krimmis. Sa arvad, et see on Venemaa ala, sellepärast et see kunagi oli nii. Aga mis saab siis, kui Kaliningradi oblasti elanikud otsustavad korraldada referendumi, selleks et liituda Saksamaa, Poola või Leeduga? Kaliningrad ei ole kunagi olnud Vene linn, see oli Köningsberg. See Stalini mõrtsukas Kalinin, kelle nime linn praegu kannab, ei ole kunagi Köningsbergis isegi käinud.

Putin, sa oled hale diktaatorist jupats. Sa lihtsalt kadestad pikemat kasvu mehi, nagu Saakašvili või Klõtško, sa oled valmis saatma Vene armee Georgiasse, Ukrainasse lihtsalt, et näidata, et sa oled vinge. 

Sittagi! Sa oled HALE DIKTAATORIST JUPATS! 
 
Käi perse Vladimir Putin, et sa pead mind oma kaasmaalaseks. Ma ei ole sinu kaasmaalane. Tambovi hunt on sinu kaasmaalane! Mina olen Eesti Vabariigi kodanik. Seejuures mina olen venelane. Aga sina oled kommunist ja jääd kommunistiks!
 
Käi perse Venemaa valitsus, kes sa ei tunnista Eesti okupeerimist! Kes sa arvad, et nõukogude võim oli Eestile hea. Et see maja, mida nad ehitasid siia, see kole maja, et see on ilus, hea. Ja mida sinu Savisaar praegu lammutada ei taha, sellepärast et see on kultuuriline mälestis, raisk, sellepärast et see meenutab talle tema kommunistliku noorust.

Käi perse Vladimir Putin! Kao ajaloo prügikasti koos oma nõukogude imperiumiga, mida sa taasehitada püüad. Ma loodan, et kunagi Venemaa rahvas laseb sind sellest kuldsast veepotist alla, mida Janukovõtiš on sulle Rostovisse Doni ääres kaasa toonud.

Käi perse! Käi perse! Käi perse Vladimir Putin. Ja võta Edgar Savisaar kaasa!

Tänan inspiratsiooni eest teater NO99 ja isiklikult Andres Mäharit.